Iwona Szymańska

Iwona Szymańska z d. Birula – lat 54, rodowita mieszkanka Góry Kalwarii, mama dwóch dorosłych synów.

Wykształcenie wyższe – absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego: Wydział Geografii i Studiów Regionalnych – studia magisterskie, Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii – podyplomowe studia bibliotekoznawstwa.

Nauczycielka w Szkole Podstawowej im. Polski Niepodległej w Baniosze. Autorka jednego z czterech zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego 2019 r. w Górze Kalwarii, oraz zwycięskiego projektu w Powiatowym Budżecie Obywatelskim w 2019 r.

Społecznik, zaangażowana w działalność Stowarzyszenia Razem dla Góry. Zwolenniczka aktywnego wypoczynku (Nordic Walking, aktywna turystyka).

Szanowni Państwo!

Obdarzona Państwa zaufaniem otrzymałam mandat radnej Rady Miejskiej Góry Kalwarii w wyborach samorządowych w 2018 r. W najbliższych wyborach również będę ubiegać się o mandat radnej, gdyż pragnę kontynuować moje działania na rzecz rozwoju naszej gminy. Moje priorytety to bezpieczeństwo i porządek oraz edukacja i ekologia. Zależy mi na poszanowaniu naszej historii i tradycji: od 17 lat jestem współorganizatorem Gminnego Festiwalu Piosenki Patriotycznej dla uczniów naszych szkół, opracowałam broszurę oraz przygotowałam wystawę fotograficzną poświęconą naszym lokalnym bohaterom, którzy stracili życie w II wojnie światowej, jestem inicjatorką nadania nazwy Batalionu AK Pięść jednemu z nowo powstałych rond, oraz budowy pomnika – Muru Pamięci. Wnioskowałam o remont ulicy Lipkowskiej, który został przeprowadzony w 2023 r. Corocznie angażuję się w WOŚP i akcje ekologiczne. Zależy mi także na naszej przyszłości – na tym, aby Góra Kalwaria rozwijała się i była przyjazna dla wszystkich: dla mieszkańców, inwestorów i turystów, dla osób zdrowych i niepełnosprawnych. Jeśli zechcą Państwo ponownie obdarzyć mnie swoim zaufaniem, to proszę o głos w wyborach samorządowych.

„Cała sztuka, to żeby mieć odwagę i energię coś zmienić. Może nie od razu cały świat, ale ten kawałek wokół siebie.”

Na Burmistrza Góry Kalwarii rekomenduję Panią Teresę Jędral.